Fotografia produktowa – FAQ

[blur-menu-fx settings=”settings5.xml”][/blur-menu-fx] [image-grid-fx settings=”settings3.xml”][/image-grid-fx]

Dlaczego profesjonalne zdjęcia są tak ważne?

Podczas zakupów w internecie, albo na podstawie katalogu produktów, klient zawsze podejmuje decyzje w bardzo dużej części na podstawie wizualnej atrakcyjności przedmiotu. Zwraca oczywiście uwagę na cenę, czy specyfikacje techniczną, ale jedyną prawdziwą miarą jakości, dostępną na odległość jest dla niego fotografia produktu. Skoro więc atrakcyjność wizualna jest aż tak istotna dla Państwa klientów i tak mocno wpływa na ich zakupowe decyzje, warto zadbać o to, aby oferowane przez Państwa firmę produkty przedstawić w jak najdoskonalszym świetle.

Jaki jest czas realizacji zamówienia?

Czas realizacji Państwa zamówienia zależy przede wszystkim od liczby przesłanych przedmiotów. Najczęściej czas realizacji zamówienia średniej wielkości (20 – 30 przedmiotów) to 2 dni robocze od kiedy otrzymamy produkty. Przybliżony czas realizacji zamówienia podajemy zawsze podczas składania zamówienia telefonicznego, lub tuż po zamówieniu internetowym.

Jak mogę złożyć zamówienie?

Telefonicznie, lub przez internet w tym miejscu.

Czy możecie wykorzystać zdjęcia moich produktów do celów komercyjnych?

Absolutnie nie, w żadnej sytuacji. Po zakończeniu zlecenia usuwamy wszystkie zdjęcia. Możemy zostawić sobie jedno lub dwa, aby pokazać je w sekcji portfolio na naszej stronie internetowej, oczywiście o ile wyrażą Państwo na to zgodę.

W jakim formacie i rozmiarze będą przygotowane przez was zdjęcia?

Format jest dowolny, zależnie od Państwa potrzeb. Standardowo do zdjęć, które mają być zamieszczone w internecie polecamy format JPG, jednak jeśli mają Państwo inne oczekiwania (np. popularny w zdjęciach drukowanych w większym formacie TIFF) proszę to zaznaczyć podczas składania zamówienia. Fotografie prześlemy w formacie FLASH (jeden plik .swf) jeśli zamówią Państwo którąś z usług dodatkowych do fotografii produktowej:
• zabezpieczenie zdjęcie przed kopiowaniem metodą blokady domen,
• dodanie funkcji przybliżania,
• dodanie HOTSPOT-A w dowolnym miejscu,
• dodanie ikonki u dołu zdjęcia, która pokaże np. inną wersję kolorystyczna przedmiotu,
• dodanie ikonki wyświetlającej zdjęcie na pełnym ekranie.
Oczywiście zdjęcia prześlemy Państwu w rozmiarze w jakim sobie Państwo zażyczą.

Jak wygląda finalizacja zamówienia (GWARANCJA SATYSFAKCJI)?

Kiedy fotografie są gotowe, na podany w zamówieniu e-mail wysyłamy dokładny adres pod którym znajdą Państwo zamówione przed siebie zdjęcia w zmniejszonych wymiarach i dodanymi znakami wodnymi naszej firmy, oraz rachunek w formacie PDF. Jeśli nie mają Państwo żadnych zastrzeżeń do zdjęć, prosimy o wpłatę należności na nasze konto. Jeśli natomiast będą mieli Państwo zastrzeżenia, do któregokolwiek ze zdjęć poprawimy je według Państwa ewentualnych uwag i zaleceń. Kiedy zaksięgujemy pieniądze na koncie, natychmiast wysyłamy Państwu gotowe fotografie pozbawione znaków wodnych.

Jakie formy płatności akceptujecie?

Prosimy o dokonywanie płatności za pomocą przelewu bankowego. Tutaj znajdą Państwo numer naszego rachunku bankowego. Dane do przelewu podajemy także w mailu wysyłanym do Państwa po zakończeniu realizacji zamówienia.

Czy wystawiacie faktury VAT?

Na nasze usługi wystawiamy standardowe rachunki (można je oczywiście odliczać od podatku dochodowego). Nie wystawiamy faktur VAT.

Czy dane osobowe, które podaję są bezpieczne?

Oczywiście, szanujemy Państwa prywatność. Wszystkie dane osobowe są poufne i nie udostępniamy ich nikomu!

Czy można zabezpieczyć zdjęcia, aby nikt jej nie skopiował na swoją stronę?

Na życzenie możliwe jest dodanie Państwa znaku wodnego, logo, lub restrykcję wyświetlania animacji wyłącznie poprzez Państwa domenę.

Jakie operacje wykonywane na zdjęciu są wliczone w cenę podstawową ?

  • Wykonanie 3 ujęć każdego z produktów,
  • retusz drobnych niedoskonałości produktu,
  •  regulacja tonalna zdjęcia,
  • regulacja kolorów tzn. barwy i nasycenia,
  • optymalizacja zdjęcia na potrzeby strony WWW w wymiarze podanym przez klienta.

W jaki sposób otrzymam gotowe zdjęcia?

Zdjęcia  po zakończeniu obróbki można będzie pobrać przez internet bezpośrednio z naszej strony internetowej z dostępnego tylko dla Państwa miejsca na naszym serwerze FTP. Mniejsze pliki możemy też przesłać mailem na adres podany w zleceniu. Niezależnie od tego wszystkie zdjęcia nagrywamy na płytę DVD i przekazujemy wraz z fotografowanymi produktami.

Co mam zrobić jeżeli mam uwagi do któregoś ze zdjęć ?

Natychmiast po zakończenie cyfrowej obróbki zdjęcia umieszczamy na serwerze na indywidualnym koncie danego klienta, powiadamiając go o tym fakcie mailem. Podczas ich oglądania klient ma możliwość naniesienia uwag co do ewentualnych poprawek, które odwrotnie zawsze wykonujemy. Zdjęcia są dostarczane dopiero po ich zatwierdzeniu przez klienta.

Jakie macie tła do wyboru ?

Większość zdjęć wykonujemy na stołach do fotografii bezcieniowej z białym tłem lub w namiotach bezcieniowych do których posiadamy różnokolorowe tła. Jednak ze względu na bardzo rzadko spotykane fotografie na tle innym niż białe, względnie czarne – zlecenia fotografii na tle dowolnego innego koloru przyjmujemy od 300 zł, ogólnej wartości zlecenia.

Czy istnieją ograniczenia w wykorzystaniu wykonanych przez Was zdjęć ?

Nie istnieją żadne ograniczenia – po wykonaniu przez nas usługi stają się Państwo jedynymi prawnymi właścicielami wszystkich praw do zdjęć. Włącznie z odsprzedawaniem ich osobom trzecim, dowolnym modyfikowaniem, powielaniem i prezentowaniem bez jakichkolwiek informacji o naszej firmie jako faktycznym wykonawcy.

Możecie współpracować bezpośrednio z administratorem naszej strony?

Oczywiście, że tak. Większość firm z nami współpracujących  nie ma czasu, aby zajmować się wszystkimi zawiłościami związanymi z umieszczaniem fotografii na stronie internetowej, edycją czy drukiem zdjęć. Proszę nas skontaktować z administratorem lub projektantem Waszej strony, lub wydawcą folderu reklamowego, a my uzgodnimy z nim wszelkie szczegóły.

Jakie macie tła do wyboru ?

Większość zdjęć wykonujemy na stołach do fotografii bezcieniowej z białym tłem lub w namiotach bezcieniowych do których posiadamy różnokolorowe tła. Jednak ze względu na bardzo rzadko spotykane fotografie na tle innym niż białe, względnie czarne – zlecenia fotografii na tle dowolnego innego koloru przyjmujemy od 300 zł, ogólnej wartości zlecenia.

Jakiego rodzaju produkty możecie fotografować u siebie w studio ?

Nie mamy żadnych ograniczeń dotyczących rodzaju produktów. Jedynym istniejącym ograniczeniem jest ciężar, oraz wymiary produktów. Generalnie w studio fotografujemy produkty małe i o średniej wielkości takie, które można przemieszczać siłą mięśni. Jeżeli nie jesteś pewien skontaktuj się z nami przed wysłaniem towaru!

Jakie jest odwzorowanie kolorów wykonywanych przez Was zdjęć ?

Zawsze bardzo się staramy, aby wiernie odwzorować kolory fotografowanych produktów. Do edycji zdjęć zawsze stosujemy często kalibrowane monitory. Należy być jednak świadomym, że istnieje wiele czynników mających wpływ na postrzeganie koloru zrobionego zdjęcia. Każda osoba postrzega go tak naprawdę troszkę inaczej, ważna jest także jakość i typ monitora, system operacyjny itp. Ważnym czynnikiem jest także rodzaj światła przy jakim oglądamy zdjęcia na monitorze a przy jakim produkt. Oświetlenie fluorescencyjne powoduje, że produkt wydaje się chłodniejszy (niebieskawy) natomiast kolor przy oświetleniu żarowym wydaje się być cieplejszy (pomarańczowo / żółty).

W jakiej rozdzielczości mogę otrzymać zdjęcia ?

Maksymalna rozdzielczość z jaką obecnie możemy wykonać zdjęcia to 12,3 Mpx. Możliwa jest każda inna – mniejsza rozdzielczość. Jeżeli masz konkretne wymagania powiadom nas o nich przed rozpoczęciem sesji. Zależnie od określonego przez Państwa przeznaczenia zdjęć dobieramy stosowną rozdzielczość.

Jakiej wielkości będę mógł wydrukować zdjęcia ?

MNajwiekszy rozmiar wydruku zdjęć w idealnej jakości wykonanych aparatem z matrycą 12,3 Mpx (4290 x 2856 piksela) to 36 cm x 24 cm – przy założeniu drukowania z rozdzielczością 300 dpi. Z taką rozdzielczością zwykle drukują maszyny poligraficzne.

Co oznaczają i czym się różnią pojęcia: waga zdjęcia i rozmiar zdjęcia ?

Waga zdjęcia to jego wymiary w kilobajtach czy megabajtach (tzn. ile miejsca zajmuje na dysku, płycie DVD co np. ma wpływ na czas wczytywania się zdjęcia na stronie internetowej) natomiast rozmiar zdjęcia określa jego wymiary w pikselach (co decyduje np. w jakiej wielkości będzie wyświetlany na monitorze komputera, czy w jakim rozmiarze będzie mógł być wydrukowany np. w folderze reklamowym)

Fotografia produktowa – FAQ Marzec 15, 2013